Zakład Usług Komunalnych w Piaskach
Zakład Usług Komunalnych w Piaskach
Zakład Usług Komunalnych w Piaskach
Aktualności Cennik Informacje o zakładzie Dokumenty Kontakt

REMONT I MODERNIZACJA SUW STRZELCE WIELKIE


Zdjęcie: REMONT I MODERNIZACJA SUW STRZELCE WIELKIE Zdjęcie: REMONT I MODERNIZACJA SUW STRZELCE WIELKIE Zdjęcie: REMONT I MODERNIZACJA SUW STRZELCE WIELKIE Zdjęcie: REMONT I MODERNIZACJA SUW STRZELCE WIELKIE Zdjęcie: REMONT I MODERNIZACJA SUW STRZELCE WIELKIE Zdjęcie: REMONT I MODERNIZACJA SUW STRZELCE WIELKIEZakład Usług Komunalnych w Piaskach Sp. z o.o. realizuje obecnie zadanie pn. „Remont i modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Strzelcach Wielkich”, które wykonywane jest zgodnie z założonym planem, i które ma na celu wymianę używanego od ponad dwudziestu lat układu filtrowania wody na nowy. Wykonywane prace składają się z robót budowlano remontowych i wymiany wewnętrznych instalacji wodociągowych służących uzdatnianiu wody do spożycia przez ludzi.
W początkowej fazie dokonano rozbiórki starej instalacji uzdatniania wody oraz wyburzono stare fundamenty i posadzki. Następnie wykonano nowe fundamenty pod instalowane urządzenia oraz nowe posadzki w pomieszczeniach hali technologicznej i maszynowni wraz z pokryciem ich wykładziną terakotową typu „gres”. Dokonano wymiany wszystkich okien oraz drzwi wewnętrznych w budynku stacji. Obecnie wykonywane są nowe instalacje wodociągowe wewnętrzne, które obejmują montaż czterech filtrów ciśnieniowych oraz aeratora wraz z kompletną wymianą armatury i rurociągów technologicznych oraz łączących. Zamontowany zostanie także nowy blok płukania filtrów. Rozbudowie podlega również system sterowania i monitoringu pracy Stacji Uzdatniania Wody. Na koniec zamontowane zostaną osuszacze powietrza.
Zakończenie prowadzonych prac zaplanowano na koniec sierpnia br.

Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe PRO-MET H. Kobusiński i wspólnicy z Koźmina Wlkp.
Koszt wykonania całości prac to około 600 tyś. zł brutto.

W trakcie remontu i modernizacji SUW Strzelce Wielkie woda uzdatniana jest przy zastosowaniu zewnętrznej, kontenerowej stacji filtrującej i jest zdatna do spożycia przez ludzi.

Stacja uzdatniania wody w Strzelcach Wielkich zaopatruje w wodę następujące miejscowości: Strzelce Wielkie, Strzelce Małe, Grabonóg, Taniecznica, Lipie, Józefowo i część Piasków (od ul. Kasprzaka w stronę Godurowa).
Adres
Mapka dojazdu


BIP

ZUK PIASKI

Serwis używa cookies aby zapamiętać sesję i ewentualne dane o logowaniu. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.